Статті

КАСКАД ДНІПРОВСЬКИХ ВОДОСХОВИЩ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

Періодично в засобах масової інформації підіймається питання щодо спуску дніпровських водосховищ. Окремі з них стверджують, що Дніпро зарегульована ріка, яка поступово перетворюється на болото. Вони стверджують, щоб спасти річку – треба спустити водосховища, кажуть, що це дуже складно зробити, але над цим треба працювати, розробляти план дій і прораховувати варіанти, бо іншої альтернативи нема.

Читати всю статтю >>


Подвійні ризики: нестача і зараження
Зміна клімату найбільше вплине на екосистеми саме через воду

Експерти вважають, що зміна клімату на Землі насамперед позначиться не тільки на кількості, а й на якості води в Європі та в цілому світі. Є ризик забруднення й систем водопостачання. До того ж екстремальна кількість опадів та й посухи можуть збільшити загальну кількість бактерій у прісній воді, що призведе до спалаху хвороб. Тому людство має думати над тим, як, з одного боку, зберегти водні ресурси, як їх очищати, а з другого — як уберегтися від інфікування, тобто йдеться про превентивні заходи.

Читати всю статтю >>


«Ситуація з водою потребує рішучих дій та ухвалення
неординарних рішень»

Продовжуючи екологічну акцію «Немає другого Дніпра», «УК» запросив до розмови вченого зі світовим ім’ям у галузі водного господарства, раціонального і збалансованого природокористування, природовідтворення та сталого розвитку Анатолія Яцика. Він є міжнародним експертом Всесвітньої організації охорони здоров’я з проблем екології.

Читати всю статтю >>


Учений Анатолій Яцик — про те, чому не можна пити воду з крана і скільки рукотворних бід уже накоїла Україна

Всесвітній день води, який відзначається 22 березня, — привід ще раз нагадати про проблему всепланетного масштабу, яка в найближчі десятиліття може понищити людство, — дефіцит питної води та її якість. Анатолій Яцик, директор Українського науково–дослідного інституту водогосподарсько–екологічних проблем, вважає, що проблеми якості питної води, забруднення річок, несамовитих паводків українці створили власноруч. У краплі води віддзеркалюється екологічна культура держави, вважає вчений.

Читати всю статтю >>


У КРАПЛІ ВОДИ… ВСЯ ЕКОЛОГІЧНА КУЛЬТУРА ДЕРЖАВИ

За водоємністю валового внутрішнього продукту наша країна перевищує європейські показники чи не в кілька разів. Це свідчить лише про те, що водні ресурси ми забруднюємо у кілька разів інтенсивніше і при цьому не несемо жодної відповідальності – ні фінансової, ні моральної. Як наслідок, майже всі поверхневі джерела за рівнем забруднення наблизилися до критичної точки, а очисні споруди і технології очищення води давно застаріли.

Читати всю статтю >>

Яндекс.Метрика
сайт создан компанией цена создание сайта